неділя, 30 вересня 2012 р.

Тайська кішка



   Такі кішки протягом сотень років утримувалися в храмах, імператорських палацах, у будинках знатних людей. Цих кішок дуже цінували. Подібних тварин подарував король Сіаму британському консулові. Нащадки завезених звірів були представлені на першій виставці кішок у Лондоні в Кришталевому палаці. У Бангкоку збереглися рукописи XIV ст. із зображенням кішки тайського типу. В 1990 році в Європі (Німеччина) затверджений стандарт на цю породу. Назву їй дали на честь країни походження (Таїланд) — «тайська». Походить порода від сіамських кішок. Сьогодні кішок цієї породи можна зустріти на багатьох виставках, хоча за популярністю вони значно поступаються кішкам сіамської породи.
    Кошенята народжуються світлими, без пойнтів. Мітки проявляються через кілька тижнів. Забарвлення термозалежне.
   Тайські кішки подібні із сіамськими не тільки зовні, але й за характером, тільки спокійніші. Вони миролюбні, ласкаві, дуже прив'язливі. Люблять товариство людей. Добре уживаються з іншими тваринами. Легко дресируються й можуть завчити потрібні команди.


Каліфорнійська кішка





Ідея вивести породу домашньої кішки, схожої на маленького леопарда, спала на думку сценаристові з Голівуда Полю Кейсі.




    Кішки цієї породи, хоча й нагадують за зовнішнім виглядом диких, характер мають досить лагідний. Вони ласкаві, ніжні, товариські. Потрібно пам'ятати, що вони дуже активні й рухливі й потребують великих фізичних навантажень. Прекрасні мисливці. Мають характерну для диких тварин скрадливу ходу.



Відомо 8 варіантів забарвлення: чорне, коричневе, блакитне, бронзове, сіро-антрацитове (charcoal), руде (red), золотаве (gold) і сріблясте (silver). Таббі: тіло рівномірно вкрите плямами різної форми (круглими, трикутними, квадратними). По всій довжині хвоста розташовані кільця. Кінчик хвоста  темний. Малюнок плям повинен бути чітким, контрастним.


Британський кіт

Британський кіт/кішка (британський короткошерстий) – це сильна, розумна, міцна, активна короткошерста кішка. Бувають від середніх до великих розмірів. Дуже полюбляють ігри. Вірні.
Найпопулярніші забарвлення – суцільні (блакитний, чорний, ліловий, шоколадний), далі йдуть таббі і сріблясті таббі, їх різновиди: пляма, смуга і мармур. Забарвлень британських кішок безліч:

Суцільні забарвлення

Суцільні, тобто забарвлення, при яких все тіло кішки забарвлене рівномірно в один колір. Без жодної цятки.

Черепахові

 Черепахові – поєднання чорного з червоним, блакитного з кремовим, при таких забарвленнях бажаним є більш рівномірне поєднання чорного (блакитного та ін.) і червоного (кремового) кольорів. Однак внаслідок того, що селекцією (тобто тим чи іншим підбором пар) не можна вплинути на розподіл плям в забарвленні, до «черепах» не висувають таких суворих вимог.

Димчасті

Димчасті – волосини хутряного покриву такої кішки зберігають своє забарвлення тільки у верхній частині волосини. Димчастий британський кіт – це кішка контрастного забарвлення: підшерсток повинен бути якомога білішим, кінчики волосин – чорними. Найбільш темними будуть спина, голова, лапи; більш світлими – боки, комір, вуха. Забарвлення тіла – від чорного димчастого до сріблястого на боках. Морда і ноги – чорні без відмітин. Комір і вуха – сріблясті. Очі – мідні чи помаранчеві, великі, круглі.